Naše služby

Vstupné vyšetrenie

Pri vstupnom vyšetrení zaznamenávame stav Vášho chrupu a celej ústnej dutiny. Súčasťou vyšetrenia je aj  OPG snímok, pomocou ktorého sa zobrazujú aj skryté defekty zubov.

Počas rozhovoru s lekárom sa vypracuje liečebný plán, ktorý Vám bude časovo aj finančne vyhovovať.

Na vyšetrenie u nás nepotrebujete kartu od predošlého lekára. Pracujeme na priamu platbu.

Digitálna RTG diagnostika

Ak potrebujete panoramatický RTG snímok alebo stomatologické 3D RTG nemusíte chodiť do iného zariadenia. U nás pod jednou strechou nájdete stomatologické služby, dentálnu hygienu i digitálnu RTG diagnostiku.

Digitálna RTG diagnostika je u nás neoddeliteľnou súčasťou vstupného vyšetrenia a systému pravidelných kontrol, ktoré odporúčame našim pacientom aspoň 2 x do roka.
Spoľahlivá diagnostika zubného kazu nie je možná bez použitia RTG prístroja. V našom zdravotníckom zariadení používame intraorálne a panoramatické RTG prístroje a stomatologický 3D RTG prístroj (CBCT).
Sú to najmodernejšie digitálne prístroje s minimálnou záťažou pre pacienta.
V porovnaní s klasickým filmovým rtg snímkom panoramatická röntgenová snímka je lepšie čitateľná a poskytuje komplexný pohľad na zuby, kostné tkanivá, v ktorých sú zuby osadené.

Stomatologický 3D RTG prístroj (CBCT) používame pri diagnostike komplikovaných prípadov. Je schopná v 3D rekonštruovať celú oblasť tváre. Má dôležitý význam pri odhaľovaní rakovinových ochorení v okolí zubov. Úspešne ho využívame pri ošetrení koreňových kanálikov, pri určení polohy zubov múdrosti pri ťažkostiach s nimi a pomôže nám určiť polohy nervov a dutín pri implantáciách ako aj plánovanie priebehu ďalšieho postupu ošetrenia.

Vyhotovený RTG snímok za pár sekúnd sa objaví na monitore v ambulancii a pomocou špeciálneho programu ho vieme aj vyhodnotiť. Program umožňuje zväčšenie problematických miest, nastavenie ostrosti a kontrastu snímok a aj na meranie vzdialeností, čo má veľký význam pri plánovaní implantátov. Priamo pred obrazovkou lekár môže konzultovať s pacientom o možnostiach liečby.
Panoramatický snímok a 3D RTG Vám urobíme na našej klinike na počkanie. Robíme ho na požiadanie aj pacientom, ktorí nie sú ošetrovaní u nás a potrebujú len 3D RTG (CBCT) vyšetrenie.

Preventívna prehliadka

Preventívnu prehliadku odporúčame absolvovať 2x do roka spolu s dentálnou hygienou, ktorá je prevenciou proti vzniku zubných kazov a zápalu ďasien.

Zaoberá sa profesionálnym čistením zubov pomocou špeciálneho ultrazvukového prístroja. Dentálna hygienička nie je zubárka. Zaoberá sa čistením chrupu, odstránením zubného povlaku a zubného kameňa.

Obsahom hygieny je aj odstránenie farebných pigmentov a inštruktáž správneho čistenie zubov a medzizubných priestorov. Po čistení nasleduje fluoridácia, čo zvyšuje odolnosť zubnej skloviny.

Estetická stomatológia

Bielenie zubov

Je zosvetlenie farby zubov pomocou bieliaceho gélu. Používaním špeciálnej lampy zvyšujeme efektivitu ošetrenia. Záverečným výsledkom je odstránenie stmavnutia zubov po pití kávy, čaju, červeného vína, fajčania a iné. Používame aj vnútorné – endo bielenie na jednotlivé zuby, ktoré sú zošednuté po endodontickom ošetrení.

Protetika - zubné náhrady

Slúži na náhradu chýbajúcich zubov. Naša zubná ambulancia má vlastnú zubnú techniku, kde sa vyrábajú fixné aj snímateľné náhrady. Počas konzultácie Vám navrhneme najoptimálnejšie riešenie pre Váš chrup. Naše náhrady sú vysokej kvality a zabezpečujú prirodzený vzhľad.

Zubný implantát je moderným riešením náhrady chýbajúceho zuba -zubného koreňa. Implantátmi dokážeme nahradiť aj viacero zubov.

Implantológia

Zubný implantát je moderným riešením náhrady chýbajúceho zuba -zubného koreňa.. Implantátmi dokážeme nahradiť aj viacero zubov.

Záchovná stomatológia

Úlohou záchovnej stomatológie je udržať zuby vitálne a zdravé. Zanedbaný zubný kaz môže byť príčinou straty zuba.

U nás je samozrejmosťou podanie lokálnej anestézie, pre bezbolestné ošetrenie. U nás sa používajú na náhradu strateného zubného tkaniva kvalitné biele fotokompozity.

Fotokompozity existujú v rôznych farebných odtieňoch a tak sa dá výplň prispôsobiť k farbe zuba.Pacient môže hneď po návšteve jesť a piť.

Endodoncia

Ošetrenie koreňových kanálikov je potrebné v prípade, ak zubný kaz začal poškodzovať nervový systém zuba. Ak sa infikovaný koreňový kanál včas neošetrí, môže vzniknúť zápal a následne granulóm, cysta alebo aj fistula.

Tieto negatívne ovplyvňujú celkový zdravotný stav. V priebehu ošetrenia sa vyčistia a rozšíria koreňové kanáliky, ktoré sa následne vydezinfikujú a preliečia.

V záverečnej fáze sa koreňové kanáliky hermeticky uzavrú a zub sa vybuduje do pôvodného stavu.

Operácia počas koronavírusovej karantény (Covid-19) v 2020

Stomatologická chirurgia

Zaoberá sa s chirurgickými úkonmi na zuboch a mäkkých tkanív ústnej dutiny. Extrakcia – trhanie zubov je najčastejší chirurgický výkon.

V našej ambulancii extrahujeme len zuby, ktoré sa už nedajú iným spôsobom liečiť.

Vykonávame aj resekciu koreňového hrotu, odstránenie výrastkov mäkkých a tvrdých tkanív.

Detské zubné lekárstvo

Pri prvej návšteve zoznámime dieťa s prostredím ambulancie a hravou formou aj priebehom ošetrenia. Odporúčame prvú návštevu okolo 3. roku života.

Je dôležité, aby prvá návšteva ambulancie
prebehla vtedy, keď dieťa ešte nemá žiadne problémy, bolesti.
Starostlivosť o mliečny chrup je rovnako dôležitá ako starostlivosť a
trvalé zuby.

Dentálna hygiena

V prevencii má veľkú úlohu správne vykonávanie dentálnej hygieny. Hlavnou príčinou vytvorenia chorôb v ústnej dutine a zapálenia ďasien je nahromadenie zubného kameňa. Ak zubný kameň včas a dostatočne neodstránime, môže viesť až k strate zubov. 
Na našej klinike v rámci preventívne prehliadky sa môžete objednať na odstránenie zubného kameňa. Používame na to špeciálny ultrazvukový nástroj a potom nasleduje leštenie (polírovanie), čím dosiahneme úplne hladký povrch zubov.
Správnou starostlivosťou môžete predísť ťažkostiam, ktoré spôsobujú baktérie nachádzajúce sa v zubnom povlaku a na povrchu zubného kameňa, ktoré môžu mať negatívny vplyv na celý organizmus!

Odstránenie zubného kameňa

Odstránenie zubného kameňa je vo väčšine prípadov spojené s minimálnym diskomfortom, ale v prípade potreby je možné celú liečbu vykonať pod anestézou.

Pri správnej ústnej hygiene je možné udržať plak mimo dosah, ale zubný kameň sa dá odstrániť iba pomocou stomatologických nástrojov.

Pri odstraňovaní zubného kameňa najskôr očistíme zuby pomocou ultrazvuku od usadenín, v prípade potreby sa použijú ručné nástroje.

Zuby sa potom vyleštia, aby sa všade dosiahli dokonale hladké povrchy na ktorých sa zubný kameň oveľa ťažšie obnovuje.

Zoznámime Vás s nástrojmi a metódami individuálnej ústnej hygieny. Naučíme Vás, ako si správne čistiť zuby, používať zubnú niť a vypracujeme pre Vás osobný plán domácej starostlivosti o zuby.

zub so zubným kameňom
Každá liečba sa začína odstránením zubného kameňa

Profesionálne bielenie zubov

Bielenie zubov je možné iba na zdravom a čistom povrchu zubov.

Preto je pred bielením zubov zvyčajne potrebné odstránenie zubného kameňa, aby bolo účinné a aby sme dosiahly čo najkrajšiu farbu zubov.

Pred bielením je potrebné vymeniť zle utesnené výplne, inak bielidlo migruje vo vnútri zubu a spôsobuje nezvratné poškodenie ďasien. Je veľmi dôležité zdôrazniť, že bieliaci materiál biely iba zuby, ale nemení farbu výplne. Preto v prednej oblasti, na viditeľných miestach, po vybielení  sa môže farba existujúcich výplní líšiť, preto je ich potrebné vymeniť / a vymeniť aj korunky /

Správne vykonaný postup bielenia zubov je bezpečný a vôbec nepoškodzuje zdravé zuby.

Prejsť na začiatok